Feilmeldingar er ein logg over eventuelle feil som har oppstått medan GIMP køyrer. Meldingane her er meir fyldige enn dei du får via «GIMP-melding». Du kan lagra heile loggen eller deler av han for seinare bruk.
Dette er ein dialog som kan limast inn i andre dialogvindauge. Sjå nærare om dette i Del 2.3, «Dialogar og samlevindauge («dokker»)».
Du har tilgang til dialogvindauget
frå biletmenyen via → →
eller frå fanemenyen i ein annan dialogmeny ved å klikke på fanen 
             og velje  →
           og velje  → 
 Slett feila
          
          Slett feila
        
            Trykk denne for å slette feilloggen.
| ![[Åtvaring]](images/warning.png)  | Åtvaring | 
|---|---|
| Du kan ikkje «Angre» denne handlinga. | 
 Lagra alle feil
          
          Lagra alle feil
        
            Trykk på denne for å lagra heile loggen. Du kan lagra deler av loggen ved å markere ønskt område med musepeikaren, eller ved å halde nede Shift-tasten medan du flytter deg rundt i teksten med Piltastane og lagra bare det merka området med å trykke Shift-tasten.
Det vil dukke opp eit dialogvindauge, Lagra feilloggen til fil, der du kan velje namn og plassering på loggfila:
| ![[Tips]](images/tip.png)  | Tips | 
|---|---|
| Du kan også finne desse funksjonane i fanemenyen for ein dialog ved å klikke på symbolet 
           |