Impress fotoalbum
Set inn et fotoalbum i presentasjonsdokumentet.
Fotoalbumet i Impress er en rask måte å sette inn flere bilder i en presentasjon og for å laga et dokument som skal kjøres kontinuerlig i en kiosk- eller multimediavising.
For å sette inn et fotoalbum inn i presentasjonen
-
Å åpne en eksisterende eller tom presentasjon
-
Gå til lysbildet som er før fotalbumet.
-
Vel
-
Trykk på i dialogvinduet «Lag fotoalbum».
-
Finn filene du vil legge inn.

Dersom flere bileder er i samme mappe, kan du merke en gruppe med bilder ved å holde nede Shift- eller Ctrl-tasten mens du klikker på bildene.
-
Trykk på for å legge inn bildene i fotoalbumet.

Tips: Klikk på filnavnet for å vise det i området .
-
Velg i hvor mange bilder som skal vises på hvert lysbilde.
-
Merk av for for å sette inn en tekstboks for bildeteksten.
-
Merk av for slik at bildene ikke vises feil. Hele bildet blir da vist i lysbildet.
-
Merk av for for at bildet skal fylle hele presentasjonsskjermen. Bildet kan bli større enn lysbildet.
-
Merk av for for å skape en lenke bildearkivet på maskinen eller på Internett. Dette valget vil ikke bygge bildet inn presentasjonen.
-
Klikk på .
Advarsel: Om du klikker på avbryt-knappen, blir ikke fotoalbumet slettet. Skal du slette et bilde, høyreklikker du på det og velger for å fjerne bildet fra albumet.